LKS Spartak Skawce
NEWS:
22 - 11 - 2017

Pierwszy mecz Spartaka w nowym sezonie

24 sierpnia odbył się pierwszy mecz Spartaka w sezonie 2014/2015. Była to druga kolejka wadowickiej C-klasy. W pierwszej kolejce Spartak pauzował ze względu na wycofanie się drużyny Burzy Zakrzów z rozgrywek. W drugiej kolejce nasz zespół zmierzył się z drużyną Świtu Osielec.

Nasi piłkarze rozpoczęli mecz w optymalnym składzie, w meczu zadebiutował Stanisław Łach, piłkarz ze Skawiec grający wcześniej w Niemczech, oraz m.in. w Tarnawiance Tarnawa. Goście stworzyli kilka dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. W 14 minucie padł pierwszy gol dla gości. W tej sytuacji nasi piłkarze starali się odrobić straty. Niestety 10 minut później po strzale z rzutu wolnego piłka wyślizgnęła się naszemu bramkarzowi z rąk i goście podwyższyli wynik na 2:0.

Po przerwie piłkarze Spartaka atakowali zawzięcie na bramkę rywali. Mecz toczony był w szybkim tempie i nasi zawodnicy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Osielca. Niestety dla naszej drużyny, mecz życia rozegrał bramkarz gości broniąc pięć niemal stuprocentowych sytuacji. Przed końcowym gwizdkiem goście ustalili wynik na 3:0. Pomimo dość wysokiej porażki drużyna Spartaka była stroną dominującą przez całą drugą połowę, gdyby nasi piłkarze mieli trochę więcej szczęścia wynik byłby inny. Mamy nadzieję, że ta pierwsza porażka będzie motywacją na przyszłość, i że będziemy mogli liczyć na wiele wygranych w nadchodzącym sezonie.