LKS Spartak Skawce
NEWS:
13 - 12 - 2018

Młodsze drużyny Spartaka Skawce

Z dużym opóźnieniem publikujemy jedno ze znaczących osiągnięć naszego klubu sportowego "Spartaka" Skawce. Po udanej reaktywacji drużyny seniorów w 2013 zarząd podjął próby stworzenia drużyn młodzieżowych.

Dzięki poświęceniu wielu osób w szczególności skarbnika klubu Piotra Góry, za co wielce dziękują rodzice, działacze i sami zawodnicy, udało się stworzyć drużynę trampkarzy. Dzięki częstym treningom trwającym nieprzerwanie od jesieni 2013r. pod przewodnictwem m.in. Piotra Góry, Kazimierza Hornika (obecny trener) osiągnęła pełną sprawność do rozgrywek ligowych.

Dzięki przygotowaniu drużyna pokonała w serii sparingów następujące drużyny Błyskawicę Marcówka dwukrotnie 10:0 i 11:0, Garbarz Zembrzyce 2:0 i 9:0 oraz Soła Kobiernice 1:3. Jak że wspaniały był widok niesamowitego zaangażowania naszych chłopców oraz ich rodziców, którym również należą się podziękowania.

We wrześniu zespół przystąpił do rozgrywek II grupy trampkarzy podokręgu wadowickiego. Mimo początkowych niepowodzeń organizacyjnych drużyna rozpoczęła rozgrywki od wspaniałego zwycięstwa z Garbarzem Zembrzyce 2:0 przy wspaniałym dopingu licznych kibiców na stadionie w Skawcach. Szacunkowo na każdym meczu ponad 100 osób.

W kolejnych meczach nasi zawodnicy spisali się wzorowo pokonując Lachy Lachowice 4:1, Tempo Białka 4:0, Błyskawicę Marcówka 2:0 oraz Strzelec Budzów 5:2 ulegając jedynie Jałowcowi Stryszawa 4:0. Warto odnotować, że najlepszym strzelcem jest Dawid Sumera, Wiktor Biela, Tomasz Szumlas. Oczywiście wyniki są odzwierciedleniem gry całej drużyny. Na szczególne wyróżnienie za walkę oraz poświęcenie zasłużył kapitan Dawid Homel, Dominik Kawa, Victor Mikołajczyk, Wojciech Gałuszka, Eryk Biela, Krystian Białończyk, Dawid Drabik, Łukasz Prorok, Kacper Harańczyk, Jakub Gałuszka, Tomasz Szumlas oraz wcześniej wymienieni strzelcy.

Cały klub, liczni kibice, którzy uczestniczą w meczach trampkarzy mają nadzieję iż nasi chłopcy będą kontynuować dalszą passę sukcesów i będą godnie reprezentować klub.

Kolejną bardzo istotną inicjatywą podjętą dzięki staraniom obecnego selekcjonera seniorów Jana Łacha jest organizowanie treningów dla dzieci z roczników 2005 i młodsi. Dzięki poświęceniu trenera i pomocy rodziców nasi mali zawodnicy trenują co sobotę na Orliku oraz wzięli udział w dwóch turniejach na Mucharzu i jednym Baczynie gdzie zajęli honorowe I miejsca jak to ma miejsce w turniejach w tej grupie wiekowej.

W tym miejscu zarząd chce serdecznie podziękować Janowi Łachowi za włożony trud i poświęcenie się organizacji tego szlachetnego dzieła jakim jest trenowanie i szerzenie sportu i rekreacji wśród młodzieży.

Jednocześnie zarząd zachęca rodziców do zapisywania swoich pociech do naszego klubu, co mamy nadzieję przyniesie pozytywne skutki dla zdrowia i rekreacji wśród dzieci i młodzieży z naszej okolicy.

Tel. 515 406 700

Prezes Zarządu

Robert Huber


2018  LKS "Spartak" Skawce