LKS Spartak Skawce
NEWS:
13 - 12 - 2018

Spartak pokonuje na wyjeździe Zryw Lanckorona

W niedzielę 28 września odbył się mecz z drużyną LKS Zryw Lanckorona. Drużyna z Lanckorony, która w ubiegłym sezonie spadła z B-klasy, obecny sezon zaczęła bardzo słabo, zdobywając jedynie jeden punkt w sześciu meczach. Nastroje przed meczem były bojowe, nikt nie wierzył w inny rezultat niż zwycięstwo.

Nasza drużyna stawiła się w prawie najmocniejszym składzie, trener Łach miał do dyspozycji 17 piłkarzy. Od pierwszej minuty gra przebiegała pod dyktando drużyny ze Skawiec. Spartak atakował raz za razem, niestety kilkakrotnie nasi zawodnicy wykazali się nieskutecznością, lub dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. Dopiero w 43 minucie nasz snajper Paweł Gębala wykorzystując błąd obrońców umieszcza piłkę w siatce ze środka pola karnego. Tuż przed przerwą udało się nam zdobyć jeszcze jedną bramkę, gdy w polu karnym faulowany był Piotr Huber. „Jedenastkę” na gola zamienił Wojciech Bednarz.

Po przerwie miał miejsce nieprzyjemny wypadek. Paweł Gębala doznał ciężkiej kontuzji kolana i konieczne było wezwanie karetki. Mimo tak poważnego osłabienia Spartak nie przestawał atakować, i kolejne bramki wisiały w powietrzu. W 75 minucie Jan Łach minął obrońcę i uderzył prosto w okienko bramki gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 82 minucie Adam Bury po dobrym rajdzie lewą stroną umieścił piłkę w długim rogu bramki.

Generalnie w całym spotkaniu piłkarze Zrywu nie stanowili większego zagrożenia, oddali dwa celne strzały na bramkę, Wysokie zwycięstwo cieszy, jednak poważna kontuzja Gębali to dość duże osłabienie dla drużyny. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

LKS Zryw Lanckorona – LKS Spartak Skawce 0:4 (0:2)

Bramki dla Skawiec: Paweł Gębala, Wojciech Bednarz karny, Jan Łach, Adam Bury

2018  LKS "Spartak" Skawce