LKS Spartak Skawce
NEWS:
13 - 12 - 2018

I Niedziala ze Spartakiem

12 października 2014 roku odbyła się I Niedziela ze Spartakiem. Impreza została zorganizowana na stadionie sportowym w Skawcach. Wszyscy sympatycy, działacze oraz rodzice zawodników i nie pomijając ich samych zgromadzili się w to piękne niedzielne popołudnie aby wziąć udział w święcie sportu. Szacowana liczba uczestników około 200 osób!

Obchody rozpoczęły się meczem drużyny żaków z drużyną Strzelca Budzów. Drużyna żaków od kilku miesięcy jest trenowana przez Jana Łacha, którego wkład w istnienie tej drużyny jest wręcz bezcenny. Chłopcy uczestniczyli w kilku turniejach towarzyskich, a już od wiosny startują w rozgrywkach Ligi Orlika. Drużyna z Budzowa, pod wodzą trenera Janusza Sasuły, wygrała w tym meczu, ale najważniejsza dla chłopców była dobra zabawa. Po meczu młodzi piłkarze zostali nagrodzeni medalami za wzorową postawę i zaciętą walkę na boisku oraz rozegrali turniej króla strzelców w którym wygrała nasza drużyna !!!

Następnym punktem Niedzieli ze Spartakiem był pojedynek drużyny trampkarzy z rodzicami i kibicami. Drużyna trampkarzy od września startuje w rozgrywkach ligowych wadowickiego podokręgu. Jak do tej pory radzą sobie bardzo dobrze, wygrali siedem z dziewięciu spotkań i zajmują wysokie miejsce w tabeli. Trenerami są panowie Kazimierz Hornik i Piotr Góra. Cóż to był za mecz, akcja za akcje, ojciec przeciwko synowi, matka fauluje syna oj działo sie działo. Żadna ze stron nie chciała ustąpić pola. Do samego końca niewiadome było rozstrzygnięcie. Wynik końcowy bardzo zaskakujący 5:4 dla drużyny rodziców. Ostatnim punktem programu był konkurs rzutów karnych, który wyłonił Najcelniejszą Mamę i Najcelniejszego Tatę.

Wszyscy kibice oraz organizatorzy zgodnie uznali, że impreza była wielkim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia, dziękujemy rodzicom, w szczególności: Robertowi Białończykowi, Monice Biela, Tomaszowi Biela, Agnieszce Harańczyk, Annie Drabik, Mieczysławowi Sumera, Bogdanowi Kawa, Monice Wądolny, Sumera Ewie, Wiesławie Białończyk i wielu, wielu innym Rodzicom którzy wnieśli wiele trudu w przygotowaniu poczęstunku dla zawodników i kibiców. jeśli kogoś nie wymieniamy to z góry przepraszamy ale brakło by miejsca na całej stronie :) Szczególne uznanie dla pana Józefa Skudlarskiego za pomoc w organizacji całej imprezy.

Wszystkim zawodnikom, rodzicom, działaczom, oraz kibicom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy, dziękujemy i zapraszamy na II Niedzielę ze Spartakiem, która odbędzie się wkrótce, jak zapewniają organizatorzy.

2018  LKS "Spartak" Skawce