LKS Spartak Skawce
NEWS:
20 - 02 - 2017

Wysokie zwycięstwo w Bugaju

9 maja odbył się mecz 15 kolejki C-klasy. Nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z drużyną Pogoni Bugaj. Drużyna z Bugaja to jedna z naszych zaprzyjaźnionych drużyn, jednak w tym meczu nie można było liczyć na taryfę ulgową.

Spartak objął prowadzenie dość szybko. W 10 minucie meczu Kamil Urbańczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Pawła Kadelę. W zamieszaniu podbramkowym Urbańczyk umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. W 16 minucie meczu gospodarze odpowiedzieli trafieniem z 16 metrów. Po dośrodkowaniu Bugaja piłka została wybita zbyt krótko i piłkarz gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu nasi piłkarze atakowali zaciekle i nie opuszczali połowy rywala. W 25 minucie po strzale naszego zawodnika bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie, następnie jeden z obrońców Pogoni instynktownie chciał ratować drużynę przed stratą gola, co sprawiło, że niemal złapał piłkę do rąk. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Wojciech Bednarz. 10 minut później nasi zawodnicy podwyższyli wynik na 3:1, kiedy Jan Łach znalazł się w sytuacji sam na sam. Przed przerwą Pogoń zdobyła jeszcze kontaktowego gola, kiedy w zamieszaniu podbramkowym piłkarz umieścił piłkę w siatce głową.

Po przerwie już tylko nasi piłkarze strzelali bramki. W 60 minucie fantastyczne crossowe podanie od Kadeli wykorzystał Mirosław Błachut strzelając w długi róg. Następny gol padł zaledwie po 2 minutach, kiedy podobne podanie otrzymał Urbańczyk, tym razem asystował mu P. Huber. W 72 minucie meczu Kamil Urbańczyk skompletował hat-tricka, kiedy po rzucie wolnym obrońca gospodarzy wybił piłkę wprost pod jego nogi.

Mecz mógł się podobać, nasi zawodnicy stwarzali dobre sytuacje, dobrze grali piłką. Gospodarze prowadzili szarpaną grę, wiele razy uciekając się do faulu. W naszej drużynie warto wyróżnić strzelca trzech goli – Kamila Urbańczyka. Bardzo dobrze odnalazł się na boisku, potrafił wypracować sobie pozycję do strzału. Również Jan Łach zasługuje na pochwałę. Oprócz gola zdobył dwie asysty i swoim doświadczeniem sprawił, że kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Dziękujemy naszym piłkarzom za udane widowisko, mamy nadzieję że wysoka forma z tego meczu przełoży się na dobre wyniki w przyszłości.

LKS Pogoń Bugaj – LKS Spartak Skawce 2:6 (2:3)

Bramki dla Skawiec: Kamil Urbańczyk trzy, Wojciech Bednarz, Jan Łach, Mirosław Błachut